REKLAMA

Na fotbalové utkání mezi celky 1. FC Slovácko a FC FASTAV Zlín se podívalo celkem 5748 diváků, z nichž 248 fandilo hostujícímu týmu. 

Z pohledu policie byl zápas vyhodnocen jako rizikový, proto na klid a veřejný pořádek v ulicích města a v bezprostředním okolí stadionu dohlíželo téměř sto šedesát policistů. Úzce jsme spolupracovali s Městskou policií Uherské Hradiště a také s pořadateli.

REKLAMA

Prioritně jsme zajišťovali odstup mezi tábory fanoušků tak, aby nedocházelo k jejich vzájemnému napadání jak před utkáním, tak i po jeho skončení. Přesto jsme několikrát museli zasahovat zejména při jejich odchodu ze stadionu. Celkem pět fanoušků skončilo na policejní služebně.  Jeden je podezřelý z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci, neboť poškodil policejní vozidlo, druhý z výtržnictví v souvislosti s odhalováním na stadionu a tři jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku. 

Poté policisté ještě několik hodin monitorovali dění ve městě, aby předešli jakémukoliv protiprávnímu jednání ze strany fanoušků, kteří se zdržovali v restauračních zařízeních.

 

REKLAMA