Ze žárlivosti napadl souseda

Nepříjemnou a zdlouhavou dohru bude mít pro devětatřicetiletého muže ze Zlína jeho neadekvátní reakce po dni stráveném ve společnosti rodiny a kamaráda. Pod vlivem alkoholu neudržel na uzdě své emoce a napadl známého pěstmi. Za porušování domovní svobody, výtržnictví a ublížení na zdraví ve stadiu pokusu mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Číst dál...

Kriminalisté vyšetřující nehodu u Luhačovic hledají cestující z autobusu

Zlínští dopravní policisté a kriminalisté nadále vyšetřují pondělní střet autobusu a osobního vozidla u Luhačovic, při němž řidič oktávie utrpěl těžké zranění. Kriminalisté se prostřednictvím médií obracejí na cestující z autobusu a žádají je, aby se ozvali na linku 158. Jejich svědectví totiž pomůže objasnit okolnosti dopravní nehody. V autobuse mělo v době střetu cestovat osm lidí.

Číst dál...

Až do půlky dubna bude cestování po železnici komplikováno výlukami

Lidé, kteří cestují vlakem, se musí v těchto dnech připravit na nepříjemné komplikace. Správa železniční dopravní cesty začala v sobotu 3. března se zapojováním evropského vlakového zabezpečovacího systému ETCS. Práce se týkají úseku železničního koridoru mezi Nedakonicemi a Přerovem a také navazujících lokálních tratí, mezi které spadá i trať OtrokoviceZlín–Vizovice.

Číst dál...

Moravská vodárenská vs. VaK Zlín: Smlouva o prodeji je podle soudu platná

Rozhodnutí rozhodčího soudu, zahájeného loni žalobou Moravské vodárenské vůči společnosti VaK Zlín, označilo smlouvu o prodeji části podniku ze dne 30. 4. 2004 mezi VaK Zlín a nynější Moravskou vodárenskou za platnou. Rozhodčí soud také určil, že Moravská vodárenská není povinna vydat VaKu Zlín část podniku prodanou na základě zmíněné smlouvy.

Číst dál...

Tvoříme Zlín! Zlíňané si sami odhlasují, který z jejich nápadů se bude realizovat

Spolurozhodovat o rozdělení pěti milionů korun a navrhovat vlastní menší projekty k realizaci. Taková možnost se nyní otevírá obyvatelům Zlína díky takzvanému participativnímu rozpočtu a s ním spojeným projektem s názvem „Tvoříme Zlín“.  Jedná se o další z již fungujících zapojení veřejnosti do rozhodování o věcech veřejných.

Číst dál...

VaK Zlín rozšiřuje komunikaci se svými zákazníky

Pro rychlou dostupnost informací připojily Vodovody a kanalizace Zlín (VaK Zlín) své webové stránky na centrální dispečink, takže v okamžiku, kdy je havárie vody zaevidována, objeví se na stránkách v modrém rámečku. Informoval o tom předseda představenstva VaK Zlín Svatopluk Březík.

Číst dál...

REKLAMA