Nejvíce nadýchal dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozidla v Bystřici pod Hostýnem.

V pátek v nočních hodinách v Hulíně kontrolovali policisté mladíka na kole. Hlídka místního obvodního oddělení provedla u patnáctiletého cyklisty dechovou zkoušku, hoch nadýchal 1,66 promile. Přiznal, že popíjel vodku. Při zajištění se mladík začal chovat arogantně, s policisty nespolupracoval, nedbal opakovaných výzev, proto policista použil hmaty a chvaty a přiložil pouta. Po propuštění byl hoch předán rodičům. 

REKLAMA

Dvaačtyřicetiletého muže, který nadýchal bezmála tři promile, zastavili policisté v rámci silniční kontroly v Bystřici pod Hostýnem. Bystřická hlídka navíc zjistila, že má muž vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do února 2020. Muž se tímto jednáním dopustil trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky vězení.

Včera krátce před půlnocí řídil po požití alkoholických nápojů osobní vozidlo Citroen po ulici Talichova v Kroměříži i devětatřicetiletý muž. Nejprve se snažil vůbec vyjet z řady podélně zaparkovaných aut, kdy vozidlo před sebou i za sebou naboural. Poté si prorazil přední pneumatiku o vyvýšený obrubník, avšak v jízdě pokračoval rovně přes křižovatku. Po chvíli přijel zpět, ale v křižovatce nezvládl řízení a najel vpravo na vyvýšený obrubník, dále v jízdě pokračoval po místní komunikaci za bytovým domem. Poté s vozidlem couval po klesajícím sjezdu ke garáži domu. Při tom ale narazil do fasády a okapového svodu.  Tady svou jízdu ukončil a odešel domů. Policisté jej v jeho bytě nalezli a poté provedli dechovou zkoušku. Muž nadýchal 2,31 promile. Ke zranění osob nedošlo. Celková škoda se však vyšplhala na téměř 50 tisíc korun. Muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky vězení.

 

REKLAMA