OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Výstava Lucemburské opráski míří do Jihlavy

Jak Lucemburkové žili a vládli v českých zemích? A co nám po nich zůstalo? Šestice lucemburských panovníků se představí atraktivní formou v podobě svérázných kreseb a gagů. Zveme vás na putovní výstavu, která vyjela z brány hradu Špilberk, aby nám přiblížila dějiny tohoto významného rodu trochu jinak – pohledem zábavného komiksu s názvem Opráski sčeskí historje.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 15. 6. 2018

Kdy a od koho dostanou jména nedávno narozené tygří slečny z jihlavské zoo a jak to vypadá se stavbou Krajské knihovny Vysočiny, nejen to se dozvíte v dnešních zprávách.

Číst dál...

V Zoo Jihlava po páté konala Noc snů

Pátého ročníku Noci snů v jihlavské zoo se zúčastnilo celkem 42 rodin s dětmi s mentálním postižením a klientů ze stacionářů. Za vydatné pomoci zoo dobrovolníků a dobrovolníků z Centra pro rodinu Vysočina byla připravena zábavná stezka po zoologické zahradě s různými úkoly. Program doplnilo i skvělé vystoupení žáků a učitelů Speciální a praktické školy v Jihlavě se souborem Raraši. Celá akce se moc povedla i přes bouřku a průtrž mračen těsně před jejím konáním.

Číst dál...

Pokus o sebevraždu muži překazili

Policisté jihlavského obvodního oddělení Jihlava v úterý zachránili člověka, který chtěl ukončit svůj život. Strážci zákona rychle a profesionálně zasáhli a čtyřiatřicetiletému muži bezprostředně ohroženému na životě poskytli nezbytnou pomoc.

Číst dál...

S případem poškození výlohy objasnili kriminalisté i napadení

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili případ napadení a loupeže, které se v květnu odehrály v Třešti. Ze spáchání trestného činu jsou obviněni dva muži. Oba podezřelé ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let kriminalisté zadrželi a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání.

Číst dál...

No Name zahrají pro telčský mobilní hospic

Fungování mobilního hospice Sdílení v Telči je z velké části závislé na darech jednotlivců, firem i nadací. To ví i agentura Vysočina Events. Rozhodli se uspořádat koncert a výtěžek věnovat na podporu dobré věci – provozu mobilního hospice, který se stará o nemocné a umírající nejen na Telčsku. Peníze jsou potřeba především na platy zdravotních sestřiček a lékařů, nákup léků a provoz aut. Bez štědrých darů dobrých lidí by hospic vůbec nemohl existovat.

Číst dál...

Cizincům, kteří na ubytovně zbili muže do bezvědomí, hrozí deset let za mřížemi

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili závažný případ fyzického napadení, které se v březnu odehrálo na ubytovně na Jihlavsku. Ubytovaný muž skončil po útoku dvou cizinců s mnohačetnými zlomeninami v nemocnici, útočníky neznal. Podezřelé cizince kriminalisté vypátrali, byli zadrženi a umístěni do cely. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů, kteří jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

Číst dál...

REKLAMA