Podle zákona stále platí nulová tolerance u řidičů, a to nejen za volantem, ale i za řídítky! Někteří si ale zřejmě myslí, že se jich to netýká a že na komunikaci, po které jedou, nejsou žádní jiní účastníci silničního provozu.

Přesně tak to vypadalo v sobotu krátce po půlnoci v Uherském Brodě. Policejní hlídka zpozorovala cyklistu, který kličkoval ulicí Močidla. Poté, co osmatřicetiletého muže zastavili, provedli u něj dechovou zkoušku. Ta měla výsledek 2,73 promile alkoholu. Opilého cyklistu nyní čeká řízení na odboru dopravy. Dopustil se tak přestupku, za který mu hrozí tučná pokuta.

REKLAMA

V ten samý den v dopoledních hodinách usedl za volant superbu třiatřicetiletý muž a spolu s dvěma spolujezdci projížděl Uherským Hradištěm. Policisté vozidlo zastavili a řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky. Muž se poté, co nadýchal 1,72 promile alkoholu, ještě podrobil odběru krve v Uherskohradišťské nemocnici. Hlídka mu zakázala další jízdu a zadržela řidičský průkaz. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky zákon ukládá až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let!

Jste-li ovlivněni alkoholem nebo návykovou látkou, nikdy nesedejte za volant! Chráníte tím nejen sebe, ale i všechny ostatní. V letních měsících lze zahnat žízeň vhodnou alternativou, jakou je například nealkoholické pivo.