Tomáš Ouředníček a David Křípal slaví úspěch. Dokončili 41. ročník Rally Dakar v TOP 20. Posádka týmu MP-Sports zajela v poslední etapě 34. čas a dovezla tak Ford Raptor #332 do cíle na celkové 17. pozici v kategorii automobilů.

V poslední dakarské etapě se startovalo v obráceném pořadí. Posádky MP-Sports proto použily týmovou taktiku. Tomáš s Davidem #332 počkali na Martina Prokopa, aby mu pomohli v dosažení co možná nejlepšího výsledku. Posádce Prokop – Tománek #305 se podařilo protnout cílovou pásku etapy jako 11. automobil a v celkovém hodnocení vybojovat nejlepší český výsledek – 6. místo v kategorii automobilů. 100 % peruánský ročník byl extrémně náročný a poslední etapa toho byla důkazem.

Tomáš Ouředníček, plný emocí, řekl k poslední etapě: „Dnes jsme byli ve velkém napětí. Nechtěli jsme, aby se výsledek pokazil. Zvláště, když nám pořadatelé oznámili, že poslední etapa bude opravdu těžká. A tak to i bylo. Protože jsme startovali před Martinem, zvolili jsme týmovou strategii a asi 20 minut jsme na něj čekali, abychom mu kryli záda. Mohli jsme si to dovolit, protože jsme měli velký, asi dvouhodinový, náskok na 18. automobil v pořadí. Takže jsme to riskli. Chvilku jsme jeli za Martinem. Byla to nádherná jízda. Společně jsme předjeli Al Rajhiho na MINI. Když se začalo prášit, museli jsme nechat Martina poodjet. Pak jsme zapadli na jedné dunce, ale vyproštění trvalo jen chvilku. O trošku víc jsme zapadli ve fesh-feshi při průjezdu kaňonem, když jsme se vyhýbali autu. To už jsme znervózněli. Náskok byl sice luxusní, ale taky jsme mohli o všechno přijít. Naštěstí jsme se vyprostili. Dál jsme museli projet jeden obtížný fesh-feshový kaňon. Téměř jsem zavřel oči a jel na plný plyn... a nějak jsme to proskákali. Pak už jsme dojeli až do cíle. To byl opravdu nádherný pocit! Super počasí, mraky diváků a parádní atmosféra. Moc jsme si to užili. Do cíle dojelo jen 50 % startovního pole. Carlos Sainz je 13., před námi je Nicolas Fuchs ... na výsledek můžeme být hrdí. Máme velkou radost z 6. místa Martina Prokopa. To byl náš cíl, ve který jsme doufali. Martin se chtěl dostat do TOP 10, my s Davidem do TOP 20. Oběma posádkám se to podařilo díky skvělému týmu a perfektně fungující technice. Jsme hrozně šťastní. Teď si užíváme těch pár vteřin slávy. Bude slavnostní ceremoniál, na který se moc těšíme. Rozdali jsme milion podpisů, vyfotili jsme moře fotek. Závěr Dakaru si dnes užijeme...“

David Křípal dodal: „Tom řekl asi všechno. Bylo to super, ale na poslední etapu, která bývá kolikrát jen do počtu, to bylo opravdu náročné. Bojovali jsme do poslední chvíle... a dopadlo to skvěle. Jsme šťastní, že jsme v cíli. Děkujeme rodinám, fanouškům a partnerům za obrovskou podporu během Rally Dakar 2019.“