Během dnešního dne opustili Vizovice i poslední fanoušci metalové hudby a v ulicích městečka zavládne na pár týdnů klid. Stejně jako každý rok, i letos proběhl festival bez větších komplikací a problémů. Na jeho poklidný průběh dohlížely denně desítky policistů.

  

REKLAMA

Dnes dopoledne policisté na všech odjezdových trasách kontrolovali, zda řidiči usedli za volanty svých automobilů střízliví. V rámce celorepublikové akce „Řídím, piju nealko pivo“ rozdávali zástupci pivovaru těm vzorným nealkoholické pivo, jednorázový alkohol tester a ve spolupráci s BESIP také reflexní prvky.

Přestože mají řidiči každoročně možnost vyzkoušet si na policejní stanici ve Vizovicích, zda jsou pod vlivem alkoholu, či už mohou bez obav usednout za volant, zastavili policisté po dobu konání festivalu celkem 40 nezodpovědných řidičů pod vlivem alkoholu, kteří za volantem riskovali životy a zdraví nejen svoje, ale také ostatních účastníků silničního provozu. Tři z nich nadýchali více než jednu promile alkoholu, dva z toho byli cizinci. Další dva řidiči zase řídili pod vlivem drog a dva bez řidičského oprávnění.

Možnosti zjistit dechovou zkoušku míru své střízlivosti na policejním oddělení využilo při festivalu více než 500 řidičů, 410 dechových zkoušek bylo negativních. Rekordmanem, který chtěl usednout za volant, byl muž, jež dnes dopoledne nadýchal více než dvě promile alkoholu. Čeká ho tak ještě několik hodin střízlivění.

Počet krádeží ze stanů se od první festivalové noci nezměnil, prověřujeme 14 krádeží ze stanů a jedno vykradené vozidlo.

V průběhu festivalu uložili policisté celkem 105 blokových pokut za přestupky v dopravě a příslušnému úřadu oznámí přestupky 134 řidičů, kteří parkovali na místech, kde to bylo zakázáno. Prověřují také dva přestupky proti občanskému soužití a tři přestupky proti majetku.

Nutno dodat, že čísla ještě nemusí být konečná. Spousta fanoušků si až po příjezdu domů uvědomí, o co přišli a ztráty a krádeže oznamují v následujících dnech.