jaroslav_vymazalJihlavský primátor Jaroslav Vymazal se v neděli poosmé zúčastnil populárního lyžařského maratónu Jizerská padesátka (44. ročník). I přes kolizi se zlámanou holí dojel v konkurenci čtyř tisíc závodníků na 867. místě (konečné výsledky se ještě mohou změnit), padesátikilometrový okruh Jizerskými horami projel za 3:33:14 h. Loni Jaroslav Vymazal dojel na 664. místě, v roce 2009 na 774. místě, v roce 2008 na 1045. místě.

„K mému údivu jsem měl krizi už na šestém kilometru, držela mě až do devátého. Navíc jsem zlomil holi a pár kilometrů jel jen s jednou. Nějaká dobrá duše mi věnovala náhradní. Mám z ní sice krvavé puchýře na ruce, ale byl jsem za ni samozřejmě velmi vděčný,“ popsal tentokrát nepříliš povedený start první muž jihlavské radnice. „Přesto to byl jako vždy krásný podnik, který je rok od roku lépe zorganizovaný. Co by to bylo za závod, kdyby si člověk trochu „nehrábnul“. Pominu-li drobné problémy a doznívající virózu, jelo se mi hezky a docela jsem si to užil,“ neztratil v cíli optimismus primátor Jaroslav Vymazal.

Závodu se účastní tisíce amatérů i ostřílení profesionálové z celého světa, čelo závodu vždy patří lyžařům světové úrovně. Pro triumf si doběhl norský lyžař Anders Aukland, který navázal na vítězství z roku 2008. Druhý byl obhájce Oskar Svärd ze Švédska. Bronz už potřetí získal domácí Stanislav Řezáč.